Sari la conținut

"I-am cerut tricoul, dar cred că era puțin supărat". Cum l-a dezamăgit Messi pe puștiul lui Bayern


cosm1n.

Postări Recomandate

Alphonso Davies (19 de ani), puștiul care a impresionat la Bayern Munchen în acest sezon, va avea ocazia să evolueze în finala Ligii Campionilor, duminică, de la ora 22:00, contra lui Paris Saint-Germain, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

CHAMPIONS LEAGUE
Lionel Messi, neputincios în meciul cu Bayern / Foto: Getty Images
Astra - FCSB (sâmbătă, ora 21:00, Digi Sport 1)

Sevilla - Inter (vineri, ora 22:00, Digi Sport 1)

Canadianul de origine liberiană a fost titular în meciul istoric cu FC Barcelona, din sferturi, scor 8-2, și a reușit să ofere o pasă de gol pentru Kimmich, la capătul unei acțiuni persoanele de toată frumusețea.

Alphonso Davies: "I-am cerut tricoul lui Messi, dar cred că era puțin supărat"
La finalul jocului, Davies a mers la Lionel Messi pentru a-l ruga să facă schimb de tricouri, însă s-a lovit de refuzul argentinianului, vizibil deranjat de rezultatul umilitor. În plus, astfel de gesturi nici nu sunt recomandate de UEFA, în contextul pandemiei de coronavirus.

"I-am cerut tricoul lui Messi, dar cred că era puțin supărat. E în regulă, sper că se va putea data viitoare", a spus Davies, potrivit Goal.

Imaginile neputinței! Cum a fost surprins Messi, după ce Barcelona a fost demolată de Bayern
Lionel Messi, omul de care se leagă cele mai multe speranțe ale fanilor Barcelonei, nu a reușit să-și pună amprenta asupra meciului cu Bayern, iar catalanii au suferit cel mai drastic eșec în competițiile europene.

Pe durata meciului, Messi a fost foarte dezamăgit de prestația echipei sale, imaginile surprinse de fotoreporteri fiind elocvente. Argentinianul părea gânditor și, în același timp, neputincios.

Galerie Foto


VIDEO Cursa splendidă a lui Alphonso Davies pentru assist-ul de la golul 5 al lui Bayern
Etichete: barcelona , bayern , champions league , lionel messi , alphonso davies

digisport.ro

image.thumb.png.469512f43435a5056e88819f57ce0107.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate