Sari la conținut

George Țucudean s-a alăturat programului ”DDB”: ”Mi-am asumat că sunt 'câine' oriunde am fost”


IoNuT™

Postări Recomandate

FOTBAL:CFR CLUJ NAPOCA-DINAMO BUCURESTI 2-4,SUPERCUPA ROMANIEI TIMISOREANA (14.07.2012)

 

George Țucudean (28 de ani), atacantul lui CFR Cluj, s-a înscris în programul ”DDB” și contribuie la inițiativa fanilor de a strânge banii necesari pentru obținerea licenței și achitarea datoriilor clubului.


Fost jucător la Dinamo, Țucudean nu era văzut cu ochi prea buni de suporteri după ce a ales să joace pentru FCSB. Atacantul spune că a rămas dinamovist și le face o declarație de dragoste fanilor din ”Ștefan cel Mare”.

"Oriunde am fost, mi-am asumat faptul că sunt câine. Dar acum vreau să vă susțin, nu neapărat ca dinamovist, ci ca unul care iubește fotbalul și care știe că fără Dinamo, fotbalul românesc ar fi prea sărac", le-a transmis Țucudean fanilor.

Vârful arădean și-a achiziționat pachetul ”Elită DDB”, în valoare de 1948, pe care l-a cumpărat și Nicolae Stanciu, fostul său coleg de la FCSB.

 

Programul ”DDB”, aproape de a-și atinge obiectivul
Fanilor dinamoviști li s-au alăturat mai multe nume importante din fotbalul românesc, foști jucători de la Dinamo și conducători din Liga 1. Până acum, potrivit platformei DDB, s-au strâns peste 148.000 de euro din donații, sponsorizări și bani din înscrierile în programul ”Doar Dinamo București”.

George Țucudean a mai evoluat în România pentru FCSB, ASA Târgu Mureș, Pandurii, Viitorul și CFR Cluj.
Alături de Dinamo, atacantul a cucerit o Cupă a României și o Supercupă.

 

 

sursa:              DigiSport

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate