Sari la conținut

Ibrahimovic s-a înfuriat, după ce fanii lui Malmo i-au distrus statuia: "Sunt de grădiniță, vor doar atenție!"


IoNuT™

Postări Recomandate

Zlatan Ibrahimovic statue destroyed, Malmo, Sweden - 05 Jan 2020

 

Statuia lui Zlatan Ibrahimovic, din Malmo, a fost distrusă complet de fanii echipei locale, la începutul acestui an, iar suedezul a oferit o primă reacție la mai bine de patru luni distanță.


Statuia a fost vandalizată în repetate rânduri, după ce fanii lui Malmo, echipă la care Zlatan a crescut, au aflat că atacantul a decis să investească la rivala Hammarby.

După ce i-au tăiat un picior și au pus statuia la pământ, fanii lui Malmo au așezat un pulover pe care scria "Suedia" pe capul monumentului. Înainte de a pleca, vandalii au colorat statuia cu vopsea albastră.

Zlatan Ibrahimovic: "Sunt de grădiniță, vor doar atenție!"
Atacantul lui AC Milan nu a părut foarte impresionat de gestul suedezilor, spunând că povestea sa va rămâne veșnică.

"Este păcat. Vor atenție și vor ca presa să scrie despre ei. Este ceva de nivelul grădiniței, însă noi suntem mai mari de atât. Statuia aceea a fost ce a fost, dar asta nu înseamnă că povestea mea va putea fi ștearsă vreodată, ea va rămâne veșnică

"Loserii" este acum pe Film Now! Descarcă aplicația Digi Online și poți urmări filmul pe telefon sau tabletă

Am jucat pentru Malmo și am realizat ce am realizat, chiar dacă nu am fost dorit acolo. Ar trebui să fie recunoscători, unii știu de ce", a declarat Ibrahimovic, pentru Dplay.

2 sezoane și jumătate a evoluat Ibrahimovic la Malmo, în perioada 1999-2001
Ajax, Juventus, Inter, Barcelona, AC Milan, PSG, Manchester United și LA Galaxy sunt celelalte echipe la care a jucat fostul căpitan al naționalei Suediei

 

 

sursa:             DigiSport

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate