Sari la conținut

Impresionant! Zeci de obiecte, licitate de Terry pentru lupta cu coronavirusul: "Astea încă au iarba de pe Wembley"


Mădălin.

Postări Recomandate

aGFzaD0yOGRiOTg3Mzc4M2ZjZTkxNTgyZTlkZDdi

În plus, fostul fundaş, care a strâns peste 500 de meciuri pentru Chelsea, a mai scos la licitaţie un tricou purtat şi semnat de marele Diego Armando Maradona, precum şi un tricou purtat şi semnat de Michael Owen la Cupa Mondială din 2002.

Celalalte tricouri licitate sunt ale colegilor săi Frank Lampard şi Didier Drogba, dar şi ale rivalilor Cafu, Oliver Bierhoff şi Zvonimir Boban, care sunt încastrate în rame de lemn, iar cel al lui Bierhoff are şi semnătură.

78 de selecţii şi 6 goluri are John Terry pentru naţionala Angliei.

"Stăteam aşa şi m-a inspirat ceea ce făcea Joe Cole. Chiar voiam să fac ceva care să conteze", a spus Terry.

O pereche de ghete purtate de Terry încă au în crampoane o bucată din gazonul de pe Wembley
Interesant este că una dintre perechile de ghete purtate de Terry la naţionala Angliei încă are în crampoane o bucată de gazon de pe Wembley. Terry a donat câteva perechi pentru fundaţia Make A Wish.

"Purtam o pereche la încălzire, una în prima repriză şi una în repriza a doua. După aceea nu le mai port niciodată. Când se întind puţin, când sunt puţin mari, simt că pierd puţin din atingerea fină. De aceea îmi iau altele noi. Am făcut asta timp de 3 ani. Cei de la Nike nu sunt fericiţi. Am dat multe ghete fundaţiei Make A Wish, aşa că ei le pot vinde şi le pot licita", a explicat Terry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate