Sari la conținut

Simona Halep, provocarea anului. A câştigat un trofeu inedit: "Pentru așa ceva nu am jucat niciodată"


IoNuT™

Postări Recomandate

halep trofeu dubai

 

După ce competiţiile de tenis au fost îngheţate, Simona Halep improvizează. Campioana noastră, care nu are voie nici măcar să iasă să se antreneze, a decis să joace tenis în garaj.


Proocarea a fost îmbrăţişată de Simona, alături de fratele ei, Nicolae, iar trofeul pus în joc a fost unul inedit: un cozonac.

Nicolae i-a făcut faţă campioanei de la Wimbledon şi Roland Garros, însă a trebuit să se recunoască învins cu 5-6.

"Am jucat pentru foarte multe trofee în cariera mea, dar pentru așa ceva nu am jucat niciodată și sunt tare mândră că am câștigat. Abia aștept să mănânc acest cozonac, o să-l savurez. Îl voi împărți cu fratele meu. A fost interesant, mai ales că eu am pregătit terenul. A fost interesant pentru că mi-am adus aminte de copilărie, când făceam asta în casă, că nu aveam garaj", a spus Simona Halep pentru canalul de YouTube al lui Smiley, aolo unde meciul a fost transmis în direct.

SimoReactions
@Simoreactions
 · 11 h
We all miss Simo, so here's @Simona_Halep playing a final against her brother during quarantine, who she obviously won, the trophy? A cozonac 😂😂😂🏆
📹: Smiley

stilat
@stilat4
That makes 21 titles! 🤗🤣

Vezi imaginea pe Twitter
20
21:30 - 16 apr. 2020
Informații despre Reclamele Twitter și confidențialitate
Vezi celelalte Tweeturi ale utilizatorului stilat
Simona a jucat ultimul meci oficial pe 22 februarie
Simona Halep nu a mai jucat tenis de la Dubai, turneu pe care l-a câștigat după o finală cu Elena Rybakina, scor 3-6, 6-3, 7-6. Se întâmpla pe 22 februarie. Halep a cucerit astfel primul titlu din 2020 şi primul trofeu pe care l-a ridicat în braţe după triumful de la Wimbledon.

Campioana noastră s-a retras apoi de la turneul de la Doha, din cauza unor probleme la talpă.

Toate turneele ATP și WTA sunt suspendate până la data de 13 iulie cel puţin.

 

Sursa:   DigiSport

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate