Sari la conținut

Un fost fotbalist de la Arsenal, indignat de lucrurile gasite in Romania: Credeti-ma, a fost un cosmar


IoNuT™

Postări Recomandate

Un fost fotbalist de la Arsenal, indignat de lucrurile gasite in Romania: Credeti-ma, a fost un cosmar

 

Fostul fotbalist al lui Arsenal Londra, Daniel Boateng, spune ca a trait un adevarat cosmar in scurta perioada pe care a petrecut-o in Romania.

Considerat candva un mare talent, fundasul Daniel Boateng a ajuns in 2019 in liga a doua din Romania, la Aerostar Bacau.

Spune insa ca aceasta a fost cea mai proasta experienta pe care a putut-o trai in intreaga cariera, fiind complet nemultumit de conditiile gasite.

"Credeti-ma, in Romania a fost un cosmar! A fost teribil. Aveam colegi care vorbeau frumos despre Romania, dar a fost un risc ce s-a dovedit nejustificat pe care mi l-am asumat.

Am ajuns intr-un mic oras si, fara gluma, ne antrenam intr-o baza militara. Iarba pe care oamenii o aveau in gradinile lor era mai buna decat cea pe care ne antrenam noi", a afirmat Daniel Boateng, potrivit Online Gooner.

Daniel Boateng a ajuns la Aerostar Bacau pe 20 februarie 2019, dar a parasit echipa dupa scurt timp.

Fundasul englez a fost crescut de Arsenal Londra, insa nu a reusit sa se impuna in Anglia si apoi a mai jucat doar la echipe mici precum Sodertalje, Airdrieonians, Rakow Czestochowa si Olmpia Grudiadz.

 

Sursa:      Ziare.Com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate