Sari la conținut

Jucătorii din Liga 1 se tem de apariția mai multor cazuri de COVID-19. ”O să fie mai multe riscuri”


IoNuT™

Postări Recomandate

FOTBAL:FC VOLUNTARI-FCSB, LIGA 1 CASA PARIURILOR (6.02.2020)

 

Liga Profesionistă de Fotbal a anunțat că vrea să reia campionatul pe 5 iunie, asta dacă totul decurge conform planului, iar starea de urgență nu se va mai prelungi din cauza noului coronavirus. Jucători din Liga 1 se tem însă de apariția mai multor cazuri de COVID-19.

 


Alexandru Pașcanu consideră că lumea nu o să fie în siguranță până în momentul în care se va găsi un vaccin.

”Vă dați seama că o să fie mai multe riscuri, mai ales până se găsește un vaccin, să fim cu toții în siguranță, autoritățile știu mai bine, ei iau cele mai bune decizii”, a spus Pașcanu la Pro X.

Pașcanu a ales să se izoleze la țară, la bunici
Alexandru Pașcanu a ales să își petreacă această perioadă la țară, la bunici. Tânărul internațional susține că se poate antrena linștit pe câmp și umblă mereu cu declarația la el, deși nu se întâlnește cu nimeni.


”Eu sunt în carantină, la bunici, la țară. Vă dați seama că nu e ușor, pentru toți e mai greu. Dar încercăm să trecem cu bine peste perioada asta. Noi ar trebui să încercăm să ne menținem în formă, cât putem, acasă.

E foarte important ce mâncăm în perioada asta. Eu am decis să merg la țară la bunici, au o curte destul de mare. Pot să ies pe câmp, în sat, nu mă întâlnesc cu poliția, am declarația la mine, masca la mine, dar nu mă întâlnescu cu nimeni”, a mai spus Pașcanu.

În vârstă de 21 de ani, Pașcanu este împrumutat de CFR la Voluntari.

 

Sursa : Digisport

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate