Sari la conținut

[Acceptat] » [Propunere] Animalix 2


Animalix

Postări Recomandate

  • Nume : Animalix (mi se pare inutila partea asta)
  • Care este sugestia/propunerea dumneavoastră? : Adaugarea/gasirea unor intermediari pentru a fi făcută intelegerea.
  • Cum va ajuta această sugestie/propunere comunitatea? : Încrederea pentru cumpararea/vanzarea unui produs va fi crescută, astfel încât va fi evitata o eventuală teapa sau refuzul ambelor părți de a da primul.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan nu cred că este nevoie de această adăugare.

Avem priorități mult mai mari în legătură cu dezvoltarea comunității, precum creșterea activității a unor categorii & updateuri în legătură cu forumul.

+ dacă dorește cineva un intermediar, se poate contacta unul dintre administratori / fondatori cu încredere.

contra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu știu câtă relevanță are, nu mulți își pun pe forum-uri conturile pe care doresc sa le vândă sau sa le cumpere, eu cel puțin in 12 ani pe forum-uri nu prea am văzut.

Revenind, fiecare din staff-ul Leaguecs poate fi intermediar sau doar cei cu vechime, ca sa nu fie probleme de posibile scamm-uri.

Din ce știu eu, ca și intermediar primești și o sumă nesemnificativă, sper sa nu mă înșel, cel puțin, într-un grup pe Facebook in care sunt și eu, intermediarii de acolo primesc aceea sumă.

Pro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, CRD- a spus:

Nu știu câtă relevanță are, nu mulți își pun pe forum-uri conturile pe care doresc sa le vândă sau sa le cumpere, eu cel puțin in 12 ani pe forum-uri nu prea am văzut.

Revenind, fiecare din staff-ul Leaguecs poate fi intermediar sau doar cei cu vechime, ca sa nu fie probleme de posibile scamm-uri.

Din ce știu eu, ca și intermediar primești și o sumă nesemnificativă, sper sa nu mă înșel, cel puțin, într-un grup pe Facebook in care sunt și eu, intermediarii de acolo primesc aceea sumă.

Pro.

Da-mi voie sa clarific unele detalii, mulțumesc pentru atenție.

Pot fi persoane care sunt interesate să vândă un cont de steam/joc nu neapărat ceva de valoare dar ar fi pacat ca unii sa profite de cel care a muncit pentru acel bun

Bineînțeles că ar putea fi din staff acei intermediari dar ar trebui o listă cei care sunt dispuși să își sacrifice o parte din timp cand va fi nevoie.

Partea că intermediarul va primi o suma de bani nu era in calcul, ar putea sa o faca pentru binele comunității. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, Animalix a spus:

Da-mi voie sa clarific unele detalii, mulțumesc pentru atenție.

Pot fi persoane care sunt interesate să vândă un cont de steam/joc nu neapărat ceva de valoare dar ar fi pacat ca unii sa profite de cel care a muncit pentru acel bun

Bineînțeles că ar putea fi din staff acei intermediari dar ar trebui o listă cei care sunt dispuși să își sacrifice o parte din timp cand va fi nevoie.

Partea că intermediarul va primi o suma de bani nu era in calcul, ar putea sa o faca pentru binele comunității. 

Cum ai zis și tu, cel care dorește sa își sacrifice din timp eu zic sa fie și recompensat pentru treaba asta. 
Din punctul meu de vedere, tot timpul am văzut magazinul virtual pus degeaba pe orice comunitate am fost, inafara de câteva care au fost top. 
 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, CRD- a spus:

Cum ai zis și tu, cel care dorește sa își sacrifice din timp eu zic sa fie și recompensat pentru treaba asta. 
Din punctul meu de vedere, tot timpul am văzut magazinul virtual pus degeaba pe orice comunitate am fost, inafara de câteva care au fost top. 
 

Am vrut inițial să iti dau PM pentru a evita sa dau motive unora persoane ca îți dau reply ca vreau sa fac post-uri dar am decis sa fac aici pentru a fi public si a se clarifica situatia.

Pentru inceput propun ca intermediarul sa fie gratis din partea comunități, daca pe viitor va da roade si va crește numarul de posibile afaceri, ele vor fi contra-cost cu un pret fix hotărât de fondatori. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanctiuni primesti doar pentru reply-uri in care spui acelasi lucru sau pentru alte aiureli, nu daca vii cu explicatii, s.a.

Dupa cum a spus si CRD acea zona este cam moarta si nici nu cred ca va exista activitate pe ea. Se va mai vinde cate ceva o data la luna sa zic, poate nici atunci 

In caz ca se vinde, cu siguranta se poate apela, cel mai bine, la fondatori. 

Si daca ar fi ceva intermediari care se ocupa doar cu asta, tot nu putem evita ''tepele'', deoarece unii cu siguranta nu vor mai apela la nimeni.

Deci nu cred ca ar avea rost sa facem ceva in privinta asta, parerea mea

:CONTRA:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Livia a spus:

Sanctiuni primesti doar pentru reply-uri in care spui acelasi lucru sau pentru alte aiureli, nu daca vii cu explicatii, s.a.

Dupa cum a spus si CRD acea zona este cam moarta si nici nu cred ca va exista activitate pe ea. Se va mai vinde cate ceva o data la luna sa zic, poate nici atunci 

In caz ca se vinde, cu siguranta se poate apela, cel mai bine, la fondatori. 

Si daca ar fi ceva intermediari care se ocupa doar cu asta, tot nu putem evita ''tepele'', deoarece unii cu siguranta nu vor mai apela la nimeni.

Deci nu cred ca ar avea rost sa facem ceva in privinta asta, parerea mea

:CONTRA:

1. Consider ca un fondator are alte activitati in aceasta comunitate si timpul lor este destul de pretios pentru imbunatatirea forumului si nu numai.

2. Nu inteleg de ce sunteti asa speriati de o schimbare, daca ai citit mai sus vor fi o selectie de catre fondatori a unor membrii din staff care sunt dispusi sa ofere niste timp  cand este nevoie.

3. Cei care nu vor apela la intermediari vor fi raspunzatori de actiunea lor (ceea ce eu exclud daca va fi afisat o lista de intermediari).

4. Daca e o zona moarta asta nu inseamna ca nu poate fi readusa la viata, pe viitor poate vor fi create/poate sunt deja niste persoane care sunt capabili sa creeze addons-uri (nu numai)  si se pot vinde pentru a se investi aici, local. 

Ar trebui sa evoluam si sa nu ne limitam la chestii de genul "oricum e o zona moarta" ,  nu inteleg cu ce te-ar incurca aceasta selectie .

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, Animalix a spus:

1. Consider ca un fondator are alte activitati in aceasta comunitate si timpul lor este destul de pretios pentru imbunatatirea forumului si nu numai.

2. Nu inteleg de ce sunteti asa speriati de o schimbare, daca ai citit mai sus vor fi o selectie de catre fondatori a unor membrii din staff care sunt dispusi sa ofere niste timp  cand este nevoie.

3. Cei care nu vor apela la intermediari vor fi raspunzatori de actiunea lor (ceea ce eu exclud daca va fi afisat o lista de intermediari).

4. Daca e o zona moarta asta nu inseamna ca nu poate fi readusa la viata, pe viitor poate vor fi create/poate sunt deja niste persoane care sunt capabili sa creeze addons-uri (nu numai)  si se pot vinde pentru a se investi aici, local. 

Ar trebui sa evoluam si sa nu ne limitam la chestii de genul "oricum e o zona moarta" ,  nu inteleg cu ce te-ar incurca aceasta selectie .

 

 

Te rog sa nu mai dai reply dupa fiecare paprere si asteapta raspunsul final .... fiecare are dreptul sa-si exprime parerea ..

:CONTRA:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot ai raspuns tu @AdR  eu nu am nimic impotriva , dar animalx , spune`mi si mie doar cu ce ar putea ajuta comunitatea aceasta propunere a ta , cine se va ocupa , si care este interesul nostru ca comunitate sa adaugam ceva care are sanse slabe de a functiona . Exista o gramda de siteuri pentru gaming , jocuri , vanzari steam sau alte nebunii pe care probabil le stiti toti dintre voi .  

Propunerea va ramane deschisa , pe mine nu m`ai convins .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, NeRvOaSa a spus:

Daca tot ai raspuns tu @AdR  eu nu am nimic impotriva , dar animalx , spune`mi si mie doar cu ce ar putea ajuta comuntiatea aceasta propunere a ta , cine se va ocupa , si care este interesul nostru ca comunitate sa adaugam ceva care are sanse slabe de a functiona , topicul ramane deschis . 


Cum am spus mai sus, ar ajuta ca acel schimb de bunuri sa fie in siguranta si cu o rata de succes 100%

Functional sau nu, presupun ca nu ar strica ca niste membrii sa se ocupe de aceste schimburi si pentru a spori increderea. Nu cred ca ai pune la vanzare/cumpara un bun in care esti nevoit sa dai primul si nu ai nici o siguranta ca vei primi si tu serviciul lui in schimb. 

Cred ca am fost destul de clar in argumentarile de mai sus. Plus de asta nu cred ca necesita mai mult decat o sedinta intre voi, membrii din staff pentru a stabili eventuali intermediari si un topic in care ati punea mentiona persoanele responsabile(eventual un ghid) si sa ia legatura cu unul dintre ei.

Imi pareti foarte sceptici la nou si o chestie aproape banala dar in acelas timp importanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Animalix a spus:


Cum am spus mai sus, ar ajuta ca acel schimb de bunuri sa fie in siguranta si cu o rata de succes 100%

Functional sau nu, presupun ca nu ar strica ca niste membrii sa se ocupe de aceste schimburi si pentru a spori increderea. Nu cred ca ai pune la vanzare/cumpara un bun in care esti nevoit sa dai primul si nu ai nici o siguranta ca vei primi si tu serviciul lui in schimb. 

Cred ca am fost destul de clar in argumentarile de mai sus. Plus de asta nu cred ca necesita mai mult decat o sedinta intre voi, membrii din staff pentru a stabili eventuali intermediari si un topic in care ati punea mentiona persoanele responsabile(eventual un ghid) si sa ia legatura cu unul dintre ei.

Imi pareti foarte sceptici la nou si o chestie aproape banala dar in acelas timp importanta.

Nu suntem obligatii sa ne bagam in trade-ul nimanui , pentru ca in ziua de azi se intampla foarte multe si dupa de ce sa cadem noi de vina ca si comunitate sau sa ne auzim vorbe inutile maine poimaine despre comunitatea noastra sau daca un trade nu rezulta finalul ce il doreste fiecare dintre cei 2 membri care fac trade iese neplacut vom fi noi cei vinovatii si cred ca nu ar fi convenabil nimanui  si atunci ne-am strica imaginea , sunt de acord cum ti-am spus si mai sus cu @NeRvOaSa nu suntem un site de trade , suntem o comunitate de GAMING ! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, Animalix a spus:


Cum am spus mai sus, ar ajuta ca acel schimb de bunuri sa fie in siguranta si cu o rata de succes 100%

Functional sau nu, presupun ca nu ar strica ca niste membrii sa se ocupe de aceste schimburi si pentru a spori increderea. Nu cred ca ai pune la vanzare/cumpara un bun in care esti nevoit sa dai primul si nu ai nici o siguranta ca vei primi si tu serviciul lui in schimb. 

Cred ca am fost destul de clar in argumentarile de mai sus. Plus de asta nu cred ca necesita mai mult decat o sedinta intre voi, membrii din staff pentru a stabili eventuali intermediari si un topic in care ati punea mentiona persoanele responsabile(eventual un ghid) si sa ia legatura cu unul dintre ei.

Imi pareti foarte sceptici la nou si o chestie aproape banala dar in acelas timp importanta.

Nu , iti dau dreptate ca nu as pune la vanzare sa dau eu prima/primul de exemplu , dar asta tine de fiecare om cat il duce capul sau increderea pe care o are . Eu ca intermediar imi pun reputatia la bataie pentru 2 oameni , daca ceva nu iasa bine din aceasta afacere eu cad odata cu ea ca intermediar si odata renumele comunitatii de "neseriosi" . Asta tine de fiecare vanzator / cumparator . Nu suntem sceptici dar suntem rezervati . Inca ramane deschisa , daca cineva vrea sa faca pe indermediarul o sa accept propunerea , vorbesc de cineva din staff . 

 

@AdR personal o sa se ocupe de acest lucru . Cine vrea sa faca trade-uri cu intermediar sa`l caute caute pe @AdR si @OriGinaL'POWER

Topic inchis .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate