Sari la conținut

[Propunere] Tutoriale forum


reguts

Postări Recomandate

Nume : CRD-

Care este sugestia/propunerea dumneavoastră? : Adăugare secțiune - Tutoriale forum

Cum va ajuta această sugestie/propunere comunitatea? : În această secțiune trebuie să fie postate doar tutoriale, făcute de către voi, despre forum

Ce fel de tutoriale? - Absolut orice, de la:

  • Cum putem pune un avatar pe forum?
  • Cum ne putem pune o semnătură pe forum?

Până la tutoriale de moderat ș.a.m.d

  • Cum pot bloca/închide un subiect?
  • Cum pot ascunde un subiect?

Această propunere va ajuta la ajutarea membrilor noi care nu știu cu ce se ”mănâncă” un forum.

Dacă aveți o idee despre un tutorial de postat pe forum, în zona respectivă nu ezitați să il postați, dar bineînțeles, totul trebuie făcut de la 0 și să fie făcut aici, pe Leaguecs pentru a nu se putea fura această idee.

Această secțiune vreau să ”îmi aparțină” pentru a putea să mă ocup exact cum trebuie și exact cum m-am gândit că trebuie moderată.

Toate tutorialele trebuie să conțină poze descriptive ( screeshot-uri ), unde trebuie membrul să acceseze pentru a se putea descurca, tutorialele nu trebuie postate fără poze, puțini și-ar da seama unde trebuie să dea click pentru a se descurca.

Iar această secțiune/subforum să fie adăugat la - Zona Administrativă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cum sa pui un avatar pe forum sau semnatura exista youtube.

Citat

Această propunere va ajuta la ajutarea membrilor noi care nu știu cu ce se ”mănâncă” un forum.

Aicea astea au nevoie de o scoala sau de explicatii pentru al ajuta.

Si pana la urma urmei vorba a fost ca suntem o cumunitate de gaming.

Parerea mea CONTRA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, OriGinaL'POWER a spus:

Pentru cum sa pui un avatar pe forum sau semnatura exista youtube.

Aicea astea au nevoie de o scoala sau de explicatii pentru al ajuta.

Si pana la urma urmei vorba a fost ca suntem o cumunitate de gaming.

Parerea mea CONTRA!

Și ce legătură are că suntem sau nu o comunitate de gaming?

Păi și eu ce fac în tutoriale? Nu mă ofer să ajut fiecare membru cu neclaritățile lui?

Să-mi găsești și mie acele tutoriale, dar să îmi găsești tutoriale făcute pe forum ăsta, pe tema asta și versiunea asta de ipb.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ar fi de folos, doar ca as dori si implicare de la gradele mai mari cu tutoriale in acp in panel, peste tot

Si tutoriale mai complexe la modul: cum faci o tema, cum schimbi una, etc.. Se pot face si demo-uri zic eu 

:PRO:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a venit în minte o idee la acest subforum, dacă vor exista membrii noi sau vechi sau membrii din staff care vor un anumit tutorial de făcut și de postat acolo, voi face un model prin care puteți posta cererea de tutorial, pe scurt voi faceți o cerere cu ce tutorial ați vrea să fie făcut și eu il voi face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contra.... Sincer sa fiu în ziua de azi se găsește totul pe yt sau pe google nu înțeleg la ce ar mai fi utila aceasta secțiune.... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, LcS # Clauuu; a spus:

Contra.... Sincer sa fiu în ziua de azi se găsește totul pe yt sau pe google nu înțeleg la ce ar mai fi utila aceasta secțiune.... 

Pentru că noi facem aceste tutoriale și se indexează mai ușor pe google atunci când cineva caută un tutorial.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai astept pareri si o sa revin cu un reply . 

Si mie mi se pare interesat dar numai si numai daca o sa existe activitate la aceea sectiune , degeaba vi si postezi 100 de tutoriale daca nu intereseaza pe nimeni . 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar de pe serverul meu de cs primesc peste 10 întrebări zilnic "dar cum aplic pe forum?" sau despre semnături, etc. etc.

Eu zic pro! Voi posta și eu câteva tutoriale pentru jucători.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, NeRvOaSa a spus:

Mai astept pareri si o sa revin cu un reply . 

Si mie mi se pare interesat dar numai si numai daca o sa existe activitate la aceea sectiune , degeaba vi si postezi 100 de tutoriale daca nu intereseaza pe nimeni . 

Ma voi ocupa personal de subforumul asta si ce idei mai am in legatura cu aceasta propunere voi revenii cu ele pe parcurs.

Mai am o idee: 

Aici sa se adauge Tutoriale forum si sa fie redirectionat direct la subforumul respectiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, CRD- a spus:

Ma voi ocupa personal de subforumul asta si ce idei mai am in legatura cu aceasta propunere voi revenii cu ele pe parcurs.

Mai am o idee: 

Aici sa se adauge Tutoriale forum si sa fie redirectionat direct la subforumul respectiv.

Sun de acord si cu asta

Si voi posta si eu tutoriale 

Deja suntem 3 , cred ca si restul moderatorilor vor mai posta, cred ca este ok si o putem face, zic eu 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Community Developer

:PRO: la această chestie mă bag și eu. Și sunt dispus să ajut pe alți.

Aștept mai multe reply-uri să vedem și ce părere au ceilalți, dacă se vor mai fi persoane care sunt de acord cu această propunere, aceasta va fi acceptată.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate