Sari la conținut

[Propunere] Psihologie.


zen ♫

Postări Recomandate

  • Nume : Andrei
  • Care este sugestia/propunerea dumneavoastră? : Zona "Psihologie" sa fie impartita in 2 sub-categorii si anume "Teste & Articole Psihologice" unde se subintelege ce se posteaza, si "Recomandari & Probleme in viata de zi cu zi" unde se pot recomanda carti de psihologie precum "Rich is a state of mind", filme psihologice etc. iar pe partea de probleme in viata de zi cu zi se va posta despre probleme in relatii, depresie, cum sa iti faci viata mai usoara din anumite aspecte psihologice, etc.
  • Cum va ajuta această sugestie/propunere comunitatea? : Mi se pare ca va da un mic boost acestei zone, avand mai multe lucruri de postat si mai interesante. Pe partea de probleme in viata de zi cu zi, putem adauga si un topic discutii libere in care membrii comunitatii sa poata vorbii deschis despre problemele lor personale, acel topic sa fie un fel de psiholog al comunitatii unde ne ajutam intre noi. Se va putea posta despre tot felul de boli mentale (nu in sensul rau, in sensul informativ), prevenirea starilor negative, pacea sufleteasca dobandita prin psihologie, multe subiecte interesante care nu isi au rostu la "Teste & Articole". Avand in vedere ca moderez aceasta categorie cred ca voi face treaba mult mai buna daca se vor adauga aceste sub-categorii. Also, as dorii sa ma ocup eu de regulament daca se poate, bineinteles sub tutela unuia dintre super-moderatori / administratori.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PRO ! dar poti da acel ' boost ' zonei,si fara sa o imparti in 2 parti,cred eu. Exista si riscul ca acesta impartire sa scada gradul de activitate,sau sa se posteze doar la una din cele 2 ruprici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, Dumii a spus:

PRO ! dar poti da acel ' boost ' zonei,si fara sa o imparti in 2 parti,cred eu. Exista si riscul ca acesta impartire sa scada gradul de activitate,sau sa se posteze doar la una din cele 2 ruprici.

Bineinteles ca pot si fara sa se imparta, dar de ce sa nu facem munca mai usoara si placuta daca putem? + riscul sa se posteze doar la una nu exista, deoarece amandoua sunt interesante, si daca postez eu pe ele, voi influneta si membrii comunitati sa activeze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu tine, la fiecare propunere inclusiv cu cea de a face 2 categorii.

Regulamentul/modelul mi-l trimiti mie sau la @Livia, ne uitam peste el sa vedem ce avem de modificat, dupa adaugam niste culori si il postam.

Pro

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tind sa spun :CONTRA:, deoarece sunt unele categorii fara activitate deloc. Prima data as imbunatatii acele categorii si apoi mai putem adauga. Chiar daca esti moderator la categoria generala, poti posta si la ''Jocuri Online'' de exemplu, unde este activitate foarte slaba. Ideea e sa fie activitate pe intregul forum, iar noi scartaim in unele locuri. As remedia problema asta, apoi vedem ce mai putem adauga

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Livia a spus:

Tind sa spun :CONTRA:, deoarece sunt unele categorii fara activitate deloc. Prima data as imbunatatii acele categorii si apoi mai putem adauga. Chiar daca esti moderator la categoria generala, poti posta si la ''Jocuri Online'' de exemplu, unde este activitate foarte slaba. Ideea e sa fie activitate pe intregul forum, iar noi scartaim in unele locuri. As remedia problema asta, apoi vedem ce mai putem adauga

 

Sunt deacord, chiar scartaim destul de rau in unele zone. Dar gandeste-te din perspectiva asta:

Nu ar fii interesant sa avem un loc unde intreaga comunitate sa poata vorbii despre problemele sale? Nu pentru post-uri, ci pur si simplu sa ne ajutam intre noi, sa avem o zona de "psihologie" ca asta este si numele categoriei. + recomandari de carti si filme, s-ar putea posta foarte mult, stiu n carti despre psihologie. Ar creste activitatea foarte mult.

Ideea e ca trebuie sa creem categorii pentru zonele astea mai putin rasfoite sa fie creative, interesante, si sa vrea membrii sa se bage, si mie mi se pare ca asta cu recomandarile si problemele ar fii o sub-categorie unde sunt destul de sigur ca ar activa lumea.

Uite, iti pot da un exemplu bun: daca intrii aici poti observa ca un singur topic are reply-uri, pentru ca l-am facut interactiv pentru GFX DESIGNERI.

Asta e secretu, trebuie sa le dam un motiv sa posteze si sa activeze acolo, sa fie ceva cu adevarat interesant nu doar de umplutura.

As putea sa postez pe categoria psihologie 2000 de teste psihologice pe zi la care nu raspunde nimeni, am sporit activitatea categoriei? Nu. Activez doar eu cu post-uri de implutura.

Nu am spus nimic cu rautate, incerc doar sa-mi demonstrez punctul de vedere. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ai si tu dreptate si din cate observ, cu siguranta te-ai implica serios acolo. Doar ca eu zic ca e de ajuns o singura sectiune ''Psihologie'' care cuprinde si acele subforumuri de care vorbeai tu ( ma refer ca poti posta si despre carti si celelalte )

Ideea e ca nu cred ca ar fi necesar sa punem atat de mult accent pe acest subiect avand in vedere ca suntem o comunitate de gaming si cum am mai precizat mai sus, fix la acea categorie ''Jocuri Online'' , care este 100% de gaming, nu este activitate. 

 

PS: Sper sa nu se inteleaga ca am facut eu sau zen post-hunt / dublu post sau altceva, pentru ca amandoi venim cu idei si argumente ca sa ne sustinem parerea si sa va convingem si pe voi in a lua o decizie. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, Livia a spus:

Da, ai si tu dreptate si din cate observ, cu siguranta te-ai implica serios acolo. Doar ca eu zic ca e de ajuns o singura sectiune ''Psihologie'' care cuprinde si acele subforumuri de care vorbeai tu ( ma refer ca poti posta si despre carti si celelalte )

Ideea e ca nu cred ca ar fi necesar sa punem atat de mult accent pe acest subiect avand in vedere ca suntem o comunitate de gaming si cum am mai precizat mai sus, fix la acea categorie ''Jocuri Online'' , care este 100% de gaming, nu este activitate. 

 

PS: Sper sa nu se inteleaga ca am facut eu sau zen post-hunt / dublu post sau altceva, pentru ca amandoi venim cu idei si argumente ca sa ne sustinem parerea si sa va convingem si pe voi in a lua o decizie. 

Imi cer scuze ca postez din nou, dar trebuie sa raspund.

Daca mi se aproba sa fac eu un regulament si niste topic-uri noi pentru ce am mentionat mai sus, sunt deacord si asa, fara sub-categorii, dar ar fi mai bine structurat si organizat daca am face asta in sub-categorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Community Developer

Salut, sincer până la urma urmei suntem o comunitate de gaming, ori cum deja avem forum-uri banale care nu ar trebuii să existe iar activitatea pe aceste este foarte mică, Psihologie să fie pe un forum este o chestie foarte banală din punct-ul meu de vedere, pentru că nimeni nu cred că va face cerere că are nevoie de un "Psiholog" pe o comunitate de gaming să fim seroși acuma, suntem în 2020. În secol-ul de acuma sunt doar prostii pe comunității nu mai era cum era înainte, simplu, classic și frumos.

Părerea mea sincere, 50% :PRO:și 50% :CONTRA:!

Cu stimă și respect @Alexandru. (#StaiAcasă #Împreună #Nohate)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa ramane asa aceea categorie . 

Te poti ocupa si fara sa o impartim in doua . Daca categoria se numeste zona psihologica poti posta orice tine de asta acolo fara a fi nevoie sa o impartim . Vrem sa marim activitatea pe aceste categorii fara a incepe sa umplem forumul iar .  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate