Sari la conținut

[Stiri IT] Xiaomi lansează seria Redmi Note 11 în România


Demon

Postări Recomandate

Xiaomi-Redmi-Note-11-1-780x470.jpg


 

Xiaomi lansează astăzi seria de telefoane Redmi Note 11 în România. În total, patru noi modele vor fi disponibile în magazinele de la noi, iar prețurile pleacă de la 999 RON. Redmi Note 11 Pro 5G, Redmi Note 11 Pro, Redmi Note 11S și Redmi Note 11 oferă specificații foarte bune, la nivel de flagship, contra unor prețuri accesibile. Noua serie introduce o mulțime de îmbunătățiri comparativ cu modelele precedente la nivel de cameră, viteză de încărcare, display și hardware.

Toate oferă camere foto performante, ecrane FHD+ AMOLED DotDisplay cu rată de refresh de până la 120Hz, procesoare puternice și baterii de 5000mAh cu încărcare rapidă la 33W sau 67W.

Alături de noua serie de telefoane, Xiaomi a prezentat astăzi și noile produse smart home: Smart Air Purifier 4 și Mi Robot Vacuum Mop 2. Prețurile acestora pleace de la 749RON, respectiv 1099RON.

Cât costă noile telefoane Xiaomi Redmi Note 11?

Prețurile noilor telefoane pleacă de la 999RON și ajung până la 1.599RON pentru cel mai bine-dotat model din serie. În plus, utilizatorii din România care își vor achiziționa unul dintre modelele Redmi Note 11 sau Redmi Note 11S în perioada 24 Februarie – 9 Martie 2022, vor primi cadou și o pereche de căști Redmi Buds 3, în limita stocului disponibil. Mai mult de atât, telefoanele Redmi Note 11 achiziționate în perioada 24 Februarie – 26 Martie 2022, vor beneficia și de garanție extinsă a ecranului timp de șase luni.


Xiaomi-Redmi-Note-11-3.jpg



 

ModelDotăriPreț (RON)

Redmi Note 11 Pro 5G6GB RAM + 128GB1.599

Redmi Note 11 Pro6GB RAM + 64GB1.399

6GB RAM + 128GB1.499

Redmi Note 11S6GB RAM + 64GB1.299

6GB RAM + 128GB1.399

Redmi Note 114GB RAM + 64GB999

4GB RAM + 128GB1.099

6GB RAM + 128GB1.199

 

Toate telefoanele din noua serie rulează MIUI 13. Noua versiune a sistemului de operare oferă îmbunătățiri la toate capitolele cu scopul de a îmbogăți experiența de utilizare. MIUI 13 include stocare mult mai rapidă, un manager mai bun al aplicațiilor ce rulează în background, procesare mai inteligentă și asigură o durată de viață a bateriei mai mare.

De asemenea, include și noutăți precum o bară laterală și widget-uri noi. Xiaomi anunță și un parteneriat cu YouTube și le va oferi utilizatorilor perioade extinse de până la trei luni de gratuitate la abonamentele YouTube Premium. Această ofertă se poate activa pe toate telefoanele din această serie, fie prin deschiderea aplicației preinstalate, fie prin urmarea instrucțiunilor oferite de Google.


Xiaomi-Redmi-Note-11.jpg



 

Redmi Note 11 este mezinul acestei serii și este dotat cu un procesor Snapdragon 680, are un ecran de 6.43″ FHD+ AMOLED DotDisplay și o rată de reîmprospătare de 90Hz. Bateria acestuia are o capactiate de 5.000mAh și încărcare rapidă la 33W. Specificațiile complete le găsiți pe pagina producătorului.

La polul opus al acestei lansări, avem Redmi Note 11 Pro 5G. Acesta este flagship-ul seriei și ascunde sub carcasă un procesor Snapdragon 695 care îi conferă conectivitate 5G. Alături de acesta, telefonul vine dotat cu cu 6GB RAM și capacitate de stocare de 128GB. Bateria are aceeași capacitate de 5000mAh pe toate modelele seriei, însă versiunile Pro 5G și Pro beneficiază de încărcare Turbo de 67W.

Ecranul este ceva mai mare, cu o diagonală de 6.67″, rezoluție FullHD+ și folosește un panou AMOLED DotDisplay. O caracteristică comună a întregii serii este prezența unui jack pentru căști de 3.5mm. Specificațiile complete, pe pagina Xiaomi.


 

Xiaomi Smart Air Purifier 4 și Mi Robot Vacuum-Mop 2

 

Xiaomi aduce în România și noua serie Xiaomi Smart Air Purifiers 4, formată din trei noi variante de purificatoare de aer – Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro, 4 și 4 Lite. Noua serie le promite utilizatorilor un aer interior mai sănătos, mai curat și cu mai puțini alergeni pe tot parcursul anului, cu opțiuni pentru diferite spații din casă și nevoi ale familiei. Varianta de top, Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro, are un sistem de filtrare 3-în-1, senzori PM2.5 și PM10 și asigură o filtrare PCADR de 500m3/h și o filtrare FCADR de 185m3/h.



Xiaomi-Mi-Air-Purifier-4.jpg



De asemenea, utilizatorii din România au de-acum la dispoziție și seria Mi Robot Vacuum-Mop 2, formată din patru noi variante de aspiratoare robot: Mi Robot Vacuum Mop 2 Ultra, Pro, 2 și 2 Lite. Modelul Ultra are o putere de aspirare de 4,000 Pa, tehnologie 3D de evitare a obstacolelor, un nou sistem de navigare laser LDS și o baterie de 5,200 mAh, ce asigură curățarea unei suprafețe de până la 240 m2 la o singură încărcare.

În plus, pentru Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra se poate achiziționa separat și stația de golire automată. Aceasta are două circuite de recoltare, o putere de absorbție rapidă de 16,500 Pa și monitorizează în timp real presiunea din conductele de aer. Este dotată cu saci de recoltare ce pot fi înlăturați cu ușurință, cu o capacitate de 4L, de 10 ori mai mare în comparație cu capacitatea standard a aspiratoarelor robot.




Xiaomi-Mi-Robot-Vacuum-Mop-2-Pro.jpg
 

Prețurile recomandate de vânzare în rețeaua partenerilor autorizați din România* pentru seria Xiaomi Smart Air Purifier 4 și Mi Robot Vacuum-Mop 2 sunt:
 

Smart Air Purifier 4 Pro – 1.499 RON

Smart Air Purifier 4 – 1.099 RON

Smart Air Purifier 4 Lite – 749 RON
 

*pentru oricare dintre purificatoarele cumpărate în perioada 24 februarie – 9 martie 2022, utilizatorii vor primi și un voucher cu 10% discount pentru următoarea achiziție.

În cazul seriei Mi Robot Vacuum-Mop 2 sunt valabile următoarele oferte promoționale, în limita stocului disponibil, în perioada 24 februarie – 9 martie 2022:
 

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite – 1099 RON + Mi Smart Scale 2 cadou

Mi Robot Vacuum-Mop 2 – 1499 RON + Mi Ionic Hair Dryer H300 cadou

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro – 1999 RON + Mi Smart Kettle Pro cadou

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra – 2499 RON

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra Auto-empty station – 1099 RON

Sursa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate