Sari la conținut

MSL reunește o nouă echipă


Busu Jr.

Postări Recomandate

MSL reunește o nouă echipă

cZnqHLlUsd9MT3FOFazGxU.jpg?ixlib=java-2.

Fostul lider din jocul Nordului a reunit toate piesele și este în căutarea unei organizații. Mathias "⁠MSL⁠" Lauridsen a anunțat că a adunat o gamă complet nouă și a chemat organizațiile interesate ale echipei cu „ambiții înalte” să ia legătura cu el pentru a discuta mai multe detalii. Tânărul de 26 de ani nu a numit încă pe nici unul dintre noii săi colegi de echipă, dar a împărtășit că lista cuprinde „un amestec bun de talent și experiență”. Când a fost contactat de HLTV.org, MSL a mai spus că obiectivele inițiale ale echipei vor fi să concureze la nivelul celor mai buni 20.

Liderul din joc a decis să-și organizeze propriul proiect după ce a rămas fără echipă mai bine de un an. A renunțat la Nord la sfârșitul anului trecut, când organizația a decis să se orienteze către o strategie de dezvoltare a talentelor și a fost eliberat după ce North a încetat operațiunile cu totul două luni mai târziu. „Am avut câteva oferte, dar nu erau suficient de puternice în ceea ce privește formația”, a declarat MSL pentru HLTV.org despre motivațiile sale de a construi o nouă echipă în loc să se alăture unei formări existente. „Am simțit că există mai mult potențial pentru a-mi crea propria echipă și pentru a obține rezultate mai bune, până la urmă, asta contează pentru mine.” Anunțul exclude MSL dintr-o potențială mutare la fnatic, cu care a fost legat slab ca fiind unul dintre cei mai experimentați lideri în jocuri de pe piață alături de Alex "⁠ALEX⁠" McMeekin. Posibilitatea ca danezul să conducă echipa cu majoritate suedeză era deja pusă la îndoială după ce a fost raportat că ALEX discută cu fnatic la începutul acestei luni.

 

Sursa:www.hltv.org

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate