Sari la conținut

ToH1o revine la coaching în Nexus


Busu Jr.

Postări Recomandate

ToH1o revine la coaching în Nexus

tcHktwrPQjZtVjvNqStmXU.jpg?ixlib=java-2.

Bulgarul este din nou activ, la doar o lună după ce interdicția i-a fost ridicată de ESIC. Anton "⁠ToH1o⁠" Georgiev a preluat conducerea grupului român Nexus, a fost anunțat joi. Aceasta va fi prima etapă de antrenor a bulgarului, de când i s-a interzis 10 luni de către Esports Integrity Commission (ESIC) în septembrie 2020 pentru exploatarea bug-ului spectatorului în două ocazii în 2017. ToH1o a avut interdicția să fie anulată de către câinele de supraveghere pentru sporturi sportive la mijlocul lunii iunie, în urma unui apel reușit. El a reușit să demonstreze că a experimentat bug-ul fără știrea sa în timp ce antrena foștii haiduci într-un joc de calificare deschis IEM Oakland împotriva hASSeLsNOk și Windigo într-un meci CS: GO.NET Cup 1 împotriva lui Tricked.

CV-ul lui ToH1o de antrenor include îndrumarea lui Windigo către victorie în mai multe turnee din Balcani în 2017 și 2018, precum și într-o cursă în semifinală la Jocurile de la Copenhaga 2018. De asemenea, a preluat conducerea SMASH timp de aproape șase luni și a avut o scurtă perioadă cu Excelența a fost anunțată interdicția. "Sunt foarte fericit că mi s-a oferit șansa de a fi noul antrenor principal al Nexus și de a reveni în lumea Counter-Strike", a spus el într-un comunicat. "Suntem în proces de reconstruire a întregii liste și sunt foarte fericit că voi lucra cu jucători tineri și extrem de motivați. Îmi place provocarea de a lucra cu o listă complet vorbitoare de limba română. "Avem o mulțime de muncă de făcut, dar sunt foarte mulțumit de modul în care au mers lucrurile până acum după câteva zile de antrenament. Cu interdicția ridicată, mă pot bucura din nou de ceea ce îmi place cel mai mult. Voi face tot ce am pentru a ajunge în top 30 cu această listă cât mai curând posibil. " Nexus speră că numirea unui antrenor din experiența lui ToH1o va aduce echipa înapoi în locul în care se aflau toamna trecută, când au ajuns la cel mai înalt clasament pe locul 40 din lume. În luna mai, echipa a concurat la BLAST Rising, terminând pe locul 17-18. Între timp, organizația română a anunțat întoarcerea lui Mihnea "⁠mhN1⁠" Gheață, care a jucat pentru echipă între aprilie și noiembrie 2020. Tânărul de 20 de ani, care a continuat să reprezinte GameAgents și Infinite, va ocupa rolul rămas vacant de Alexandru "⁠s0und⁠" Ștefan. "Acestea sunt cele dintr-o serie de decizii axate pe performanță pe care le luăm în prezent", a spus CEO-ul Nexus Octav "ang" Crețu. „Am simțit că avem nevoie de cineva precum ToH1o și mhN1 pentru a stabiliza nava și a ne concentra imediat asupra performanței echipei. "Obiectivul Nexus Gaming este de a reprezenta cu mândrie ambițiile sportive ale României. Dorim ca toți spectatorii și prietenii să fie mândri de munca pe care o facem și scopul nostru este să ne îmbunătățim performanța din 2020."

 

Sursa:www.hltv.org

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate