Sari la conținut

NBK trece la VALORANT


Busu Jr.

Postări Recomandate

NBK trece la VALORANT

cKCsXoLIGAgzlJtzZ0m34i.jpg?ixlib=java-2.

„Kingmaker” a decis să ia o nouă provocare în Riot Games shooter la prima persoană. Nathan "⁠NBK-⁠" Schmitt face o tranziție către VALORANT, a anunțat veteranul francez într-un videoclip intitulat "Un nou început". Tânărul în vârstă de 27 de ani, de două ori campion major, și-a făcut ultima apariție în Flashpoint 3 cu DBL PONEY, echipa în care s-a alăturat după ce a făcut bancă de la OG în februarie.

NBK- a crescut în rândurile din scena CS: Source, făcând tranziția la CS: GO în 2012 ca parte a VeryGames, care a stabilit o rivalitate acerbă cu NIP în primele zile ale jocului. A câștigat mai multe titluri internaționale de-a lungul anilor, în special DreamHack Winter 2014 și DreamHack Open Cluj-Napoca 2015 Majors cu LDLC și respectiv Envy. De asemenea, a făcut Top 20 HLTV trei ani la rând între 2013 și 2015. După ce a jucat pentru mai multe echipe franceze diferite, cu diferite grade de succes, NBK a îmbrățișat o schimbare de decor în 2019, deoarece a devenit parte a primei echipe CS: GO a lui OG, cu jucători din cinci țări diferite. El a ajutat echipa să finalizeze în IEM New York 2020 Europa și Flashpoint 2 înainte de a fi mutat pe bancă după un început dezamăgitor de sezon 2021. NBK- a pledat pentru drepturile jucătorilor ca parte a consiliului Asociației Jucătorilor Profesioniști Counter-Strike (CSPPA). Se așteaptă să renunțe la poziția sa în consiliu în urma știrilor, lăsându-l pe Chris „⁠chrisJ⁠” de Jong ca singurul membru fondator rămas al consiliului. „Am făcut totul, de la rețelele LAN locale până la Majors câștigătoare, am măcinat în rânduri și m-am așezat în topul lumii", a spus NBK. „Am trăit cele mai mari dezamăgiri și cele mai bune victorii ale turneului. "Counter-Strike mi-a dat totul și mi-am dedicat viața. Dar amintirile sunt făcute să rămână în trecut. Este timpul pentru o schimbare."

 

Sursa:www.hltv.org

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate