Sari la conținut

Review UFC 4 – Crezi ca rezisti trei runde in octagon?


BoGdY

Postări Recomandate

2054705992_EA-SPORTS-UFC-4_20200817174707.thumb.png.ea76d40927db95eb7a6f32abb558b04d.png

In timp ce mergeam spre lumini, am fost orbit de frumusete. Totul parea atat de feeric incat am crezut ca sunt intr-un vis. Si atunci, l-am vazut; pumnul adversarului care-mi imprastia sangele peste tot prin octagon. Dupa care m-am trezit si mi-am dat seama ca am atipit in timp ce ma jucam UFC 4 la o ora atat de tarzie ca era deja devreme. Am zis sa nu pastrez experienta doar pentru mine, iar astazi o sa va vorbesc despre cel mai nou titlu de rupt picioare de la EA Sports.

Tu esti centrul universului in UFC 4

Cred ca primul lucru care mi-a sarit in ochi in UFC 4 a fost modul in care functioneaza intreg ecosistemul. Iti creezi un luptator, il faci al tau, dupa care jocul se adapteaza la el. Ba chiar ti-l pune si pe ecranul principal. Asta functioneaza in concordanta cu un sistem de niveluri prin care deblochezi diverse chestioare cosmetice. Astfel, pe masura ce joci vei debloca mai multe haine pentru luptatorul tau si diverse chestioare cu care iti personalizezi player card-ul. Si ca tot vorbeam despre progresie, aceasta se face pe baza de experienta. Cel mai rapid si comod mod de a debloca puncte de XP este prin indeplinirea diverselor obiective.

REVIEW-UFC-4-18-1120x630.thumb.png.57ea890bb348c2955138bd410e40b681.png

Un lucru foarte interesant este ca iti vei putea folosi luptatorul creat si crescut de tine in toate modurile de joc din UFC 4; si sunt cateva. De departe cel mai interesant si engaging mod de joc este cel de cariera, insa pentru asta am pregatit un paragraf separat. Pana atunci haideti sa vedem unde si cum mai poti bate adversari in acest joc.

Ti-a zis maica-ta ca ai Mortal Kombat acasa cand tu faceai gura in magazin, ca sa te trezesti in UFC? Ei bine, nu mai e cazul! Asta se datoreaza unui mod de joc foarte similar cu MK. Arena este subterana si are chiar si un intro special. Luptele se poarta unu’ la unu’ fara manevre de submission si alte scheme. Doar pumni si picioare in moaca pana unul e la pamant. Daca vrei insa ceva putin mai realist si nu iti place in grota, poti oricand sa iesi sa te bati cu adversarii in cusca din spatele casei. Vrei ceva mai oficial? Du-te la lupte aproape legale organizate sub un cort de nREVIEW-UFC-4-3-1120x630.thumb.png.15d00f07f4283d87565b4f5302c967c2.png

 

Drumul spre succes incepe cu prima bataie incasata

Sunt un fan al modurilor de cariera din jocurile sportive, insa cel din UFC 4 nu m-a captivat doar din principiu. Nah, asta are ceva special. Fie ca este grind-ul destul de iertator care iti permite sa avansezi usor, fie modul in care simti schimbarile pe care le sufera luptatorul tau. Ori modul in care iti organizezi timpul inainte de o lupta, care te face sa treci cortina; sa vezi de fapt cata munca este in spatele unei batai de 10 minute in octagon.

Sursa:ZonaIT

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate