Sari la conținut

[Știri IT] Plagiată de Apple după tematica unui brand de lux, opțiunea Cosmic Orange ar fi crescut cu 38% vânzările iPhone 17 Pro în China


Postări Recomandate

Postat

iPhone-17-Pro-and-Pro-Max.webp

Potrivit statisticilor de vânzări iPhone 17, succesul neașteptat de care se bucură Apple în rândul consumatorilor din China ar fi pornit de la o decizie inspirată a echipei de marketing, care și-a bazat întreaga strategie pe promovarea unei anume versiuni de culoare iPhone 17.

Considerată prea stridentă în multe regiuni ale lumii, opțiunea Cosmic Orange a telefoanelor  iPhone 17 Pro și 17 Pro Max ar fi de fapt inspirată din culoarea emblematică a Hermès, brandul francez de lux. Apple a apreciat în mod corect faptul că propria bază de cumpărători vor să fie asociați cu opulența, iar upgrade-ul la versiunea Cosmic Orange a iPhone 17 Pro sau iPhone 17 Pro Max va reprezenta o cale legitimă (în special din perspectiva prețului) pentru a ajunge rezultatul dorit. Iar dacă ne uităm la modul cum unii posesori ai iPhone și etalează telefonul în culori stridente, am putea spune că reușita reprezintă o dovadă de măiestrie din partea strategiilor de marketing Apple.

 

Click aici pentru a citi știrea

  • Like 1
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate