Sari la conținut

[Plugin] VIP Clasic 1.7 - NEW VERSION


Shadows Adi

Postări Recomandate

  • Scripters

- Nume plugin: VIP Clasic LeagueCS

- Autor: @Shadows Adi

- Versiune: 1.6

- Informatii: Este un plugin VIP pentru serverele clasice. Acesta contine:

  • Un meniu de arme: AK47, M4A1, AWP + Deagle + Set Grenade.
  • HP/Arumra pe kill, respectiv Headshot ( customizabil prin Cvar ).
  • Se poate seta viata / armura maxima pe care le poate avea un jucator VIP ( customizabil prin Cvar ).
  • Prefix in chat ( customizabil prin Cvar ).
  • Un jucator VIP poate sa avea tag-ul [VIP] in chat ( customizabil prin Cvar ).
  • Dublu jump ( customizabil prin Cvar ).
  • Motd cu preturile pentru VIP ( customizabil prin Cvar ).
  • Meniul de arme se deschide dupa 3 runde ( customizabil prin Cvar ).
  • Nou: Mesaj la conectare. Exemplu: [VIP] VIP-ul Adi tocmai s-a conectat pe server!
  • Nou: Meniu de pistoale in primele 3 runde.
  • Nou: Jucatorii VIP apar ca VIP in Tab.
  • Nou: Suport pentru event VIP FREE ( intre orele 22 - 10, predefinit. Se poate schimba prin cvar ).
  • Nou: Se pot adauga harti in VIP/vip_maps.ini pe care VIP-ul sa fie dezactivat.
  • Nou: Bullet damage pentru jucatorii VIP. Arata damage-ul dat cat si cel primit.
  • Nou: Jucatorii VIP apar in chat prin comanda "/vips"
  • Nou: Am adaugat un cvar prin care se pot observa cu ajutorul GameTracker serverele care folosesc acest plugin.

VIP-ul este implicit pe flag-ul 't'. Daca doriti alt flag, modificati linia de mai jos:

//Aici modifici 'ADMIN_LEVEL_H' in functie de flagul pe care il vrei. Default: 't'
#define is_user_vip(%1) (get_user_flags(%1) & ADMIN_LEVEL_H)

Daca doriti sa nu apara tag-ul de [VIP] in chat cand un jucator VIP scrie, editati aici:

//Aici vei pune "//" in fata lui #define daca nu vrei sa ii apara tag in chat cand scrie.
#define VIP_CHAT

- Instalare: Fisierul din folderul plugins il bagati in addons/amxmodx/plugins, in FTP / serverul local.  Am elimiat .amxx-ul din motive de securitate.

                  Fisierul din folderul scripting il bagati in addons/amxmodx/scripting.

Pentru orice nelamurire, lasati un raspuns aici, nu in PM

Multumesc pentru intelegere.

 

Change logs:

Versiunea 1.0 - Lansare initiala.
Versiunea 1.2 - Bug Fix-uri:
                            - Daca era activat VIP_CHAT, jucatorii normali nu puteau scrie.
                            - Eroare la meniu pentru versiunile mai mici de 1.8.3.
Versiunea 1.3 - Am adaugat un meniu de pistoale in primele 3 runde.
			  - Am adaugat un mesaj cand se conecteaza un V.I.P pe server: Exemplu: VIP VIP-ul Adi tocmai s-a conectat pe server!
              - Am mai optimizat codul unde era necesar.

Versiunea 1.5 - Am adaugat mesajul "VIP" in scoreboard.
              - Am adaugat cvar-uri pentru inceperea VIP-ului Free cat si pentru terminarea acestuia.
              - Am adaugat suport si pentru versiuni AmxModX mai mari decat 1.8.2.
              - Am adaugat comanda "/vips" pentru a vedea VIP-urile Active.
              - Am adaugat bullet damage prin care jucatorii VIP pot vedea damage-ul dat in timp real (orice tip de damage: fata in fata / prin perete ).
              - Acum hartile pe care doriti sa fie dezactivat VIP-ul se adauga in fisierul VIP/vip_maps.ini.
              - Am rezolvat un bug la meniu ( credite Bigfoot pentru descoperirea bug-ului ).

Versiunea 1.6 - Am rezolvat un bug la VIP Free ( ramanea VIP free si dupa orele respective ).
			  - Am rezolvat un bug la armele VIP.

Versiunea 1.7 - Am rezolvat un bug in care in timpul eventului VIP FREE nu apareau jucatorii ca fiind VIP in tab.
			  - Am rezolvat un bug la HP si Armura.
			  - Am adaugat restrictii pentru fiecare echipa la utilizarea armelor. Exemplu: { "AK47 \d+ \wDeagle \d+ \wSet Grenade", "weapon_ak47", 90, TERO } ~~ Jucatorul poate lua arma din Meniul VIP doar daca este in echipa Terorista.
			  - Am rezolvat mici erori in cod.

- DownloadGitHub

See the project on GitHub

Editat de Shadows Adi
Update v1.7
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • Scripters

Update: 1.3 -->> - Am adaugat un meniu de pistoale in primele 3 runde.

                         - Am adaugat un mesaj cand se conecteaza un V.I.P pe server: Exemplu: VIP VIP-ul Adi tocmai s-a conectat pe server!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anti-Flash: adica e imun impotriva tuturor flash-urilor.

 NU pentru ca poti adauga separat, no_teamflash ...si cei din echipa care faci parte nu va primi flash !

Editat de ucigasu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Scripters
La 30.05.2020 la 11:06, BigFoot =))) a spus:

Propun sa ii adaugi:

- VIP in score board.

- Anti-Flash: adica e imun impotriva tuturor flash-urilor.

 

Acum 2 ore, ucigasu a spus:

Anti-Flash: adica e imun impotriva tuturor flash-urilor.

 NU pentru ca poti adauga separat, no_teamflash ...si cei din echipa care faci parte nu va primi flash !

1. O sa adaug in urmatorul update si VIP in scoreboard.

2. El se refera sa nu primeasca flash de la echipa adversa. Poate o sa implementez si acest lucru. Merci pentru sugestii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 31/05/2020 at 10:01, ucigasu said:

Anti-Flash: adica e imun impotriva tuturor flash-urilor.

 NU pentru ca poti adauga separat, no_teamflash ...si cei din echipa care faci parte nu va primi flash !

Cand am zis sa fie imun impotriva tuturor flash-urilor m-am referit la urmatoarele cazuri:

- sa fie imun impotriva propriului flash

- sa fie imun impotriva flash-urilor date de inamici

- sa fie imun impotriva flash-urilor date de coechipieri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


L 06/02/2020 - 19:45:48: Info (map "de_dust2") (file "addons/amxmodx/logs/error_20200602.log")
L 06/02/2020 - 19:45:48: [CSTRIKE] Invalid weapon id 0
L 06/02/2020 - 19:45:49: [AMXX] Displaying debug trace (plugin "VIP.amxx")
L 06/02/2020 - 19:45:49: [AMXX] Run time error 10: native error (native "cs_set_user_bpammo")
L 06/02/2020 - 19:45:49: [AMXX]    [0] VIP.sma::handle_vip_menu_pistols (line 255)

@Shadows Adi vezi ca are o eroarea si mai trebuie umblat la el: meniurile functioneaza, doar ca glock-ul nu-l ofera cand il avegi, celelalte pusti si pistoale le ofera cand sunt alese. Mai e o treaba, cand apare meniul si apesi pe 0 ca sa il inchizi el totusi iti da grenazi si nu mi se pare normal, cand dai 0 trebuie sa fie inchis meniul fara a-ti oferi nimic.

 

Alte uptedate-uri propuse de mine:

- eliminarea comezilor pentru meniu, nu isi au rostul deoarece meniul apare automat (totusi daca vrei sa le pastrezi fa plugin-ul ca atunci cand apesi pe 0 sa citeasca ca meniul nu a fost folosit si sa poata fi deschis prin una din comenzi pana la sfarsitul rundei)

- ii trebuie adaugat bullet-damage, ca sa vada cat damage da si cat primeste

- ii trebuie adaugata comanda /vips, care arata vip-urile online de pe server

- vad ca ai un fel de vip-event in el care e pe 1, modifica-l cand e pe 1 sa activeze eventul doar intre anumite ore (de exemplu intre orele 22:00 - 10:00), nu sa ofere VIP in permanenta tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, BigFoot =))) a spus:


L 06/02/2020 - 19:45:48: Info (map "de_dust2") (file "addons/amxmodx/logs/error_20200602.log")
L 06/02/2020 - 19:45:48: [CSTRIKE] Invalid weapon id 0
L 06/02/2020 - 19:45:49: [AMXX] Displaying debug trace (plugin "VIP.amxx")
L 06/02/2020 - 19:45:49: [AMXX] Run time error 10: native error (native "cs_set_user_bpammo")
L 06/02/2020 - 19:45:49: [AMXX]    [0] VIP.sma::handle_vip_menu_pistols (line 255)

@Shadows Adi vezi ca are o eroarea si mai trebuie umblat la el: meniurile functioneaza, doar ca glock-ul nu-l ofera cand il avegi, celelalte pusti si pistoale le ofera cand sunt alese. Mai e o treaba, cand apare meniul si apesi pe 0 ca sa il inchizi el totusi iti da grenazi si nu mi se pare normal, cand dai 0 trebuie sa fie inchis meniul fara a-ti oferi nimic.

 

Alte uptedate-uri propuse de mine:

- eliminarea comezilor pentru meniu, nu isi au rostul deoarece meniul apare automat (totusi daca vrei sa le pastrezi fa plugin-ul ca atunci cand apesi pe 0 sa citeasca ca meniul nu a fost folosit si sa poata fi deschis prin una din comenzi pana la sfarsitul rundei)

- ii trebuie adaugat bullet-damage, ca sa vada cat damage da si cat primeste

- ii trebuie adaugata comanda /vips, care arata vip-urile online de pe server

- vad ca ai un fel de vip-event in el care e pe 1, modifica-l cand e pe 1 sa activeze eventul doar intre anumite ore (de exemplu intre orele 22:00 - 10:00), nu sa ofere VIP in permanenta tuturor

Eroarea-i de la tine din server ( Da -i reinstal la server si nu mai incerca sa schimbi versiunea de amxmodx din 1.8.2 in 1.8.3 ca de acolo e. Nu o instalezi bine sau nu iei versiunea potrivita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, wewe @ LeagueCS said:

Eroarea-i de la tine din server ( Da -i reinstal la server si nu mai incerca sa schimbi versiunea de amxmodx din 1.8.2 in 1.8.3 ca de acolo e. Nu o instalezi bine sau nu iei versiunea potrivita.

Sa sau reinstall la server pentru un plugin? Fi serios...

 

Versiunea 1.8.2 o folosesc si am compilat local, la compilare nu da erori, dar apare eroarea asta in log in continuu, cred ca e de la faptul ca la meniul de pistoale nu functioneaza cand alegi glock-ul...

Editat de BigFoot =)))
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Scripters

Update: 1.5 - Am adaugat mesajul "VIP" in scoreboard.

- Am adaugat cvar-uri pentru inceperea VIP-ului Free cat si pentru terminarea acestuia.

- Am adaugat suport si pentru versiuni AmxModX mai mari decat 1.8.2.

- Am adaugat comanda "/vips" pentru a vedea VIP-urile Active.

- Am adaugat bullet damage prin care jucatorii VIP pot vedea damage-ul dat in timp real (orice tip de damage: fata in fata / prin perete ).

- Acum hartile pe care doriti sa fie dezactivat VIP-ul se adauga in fisierul VIP/vip_maps.ini.

- Am rezolvat un bug la meniu ( credite Bigfoot pentru descoperirea bug-ului ).

  • Ador 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunere update-uri:

- comand /rsd

- VIP urile sa se adauge din vip_list.ini

- Cand e event VIP FREE la cei care nu au vip adaugat din ftp sa le dea doar m4 + ak si sa nu aibe 2x Jump ( Pentru a evita spam ul cu awp -ul si urcatul pe mapa )

- Dmg cu 1,2 mai mare fata de playeri 

- pe hartile de AWP sa aibe 130hp iar pe cele de knife sa aibe 80hp

- veteza cand are cutitul in mana de 315

 

 

Editat de wewe @ LeagueCS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate