Jump to content

[Sport] Dan Petrescu surprinde din nou înainte de derby-ul U Cluj - CFR Cluj! Ce a spus despre Eugen Neagoe

MahrezVM @ LCS

Recommended Posts

image.png.c9fb2106f8ac99989fe7658fd289f6a1.png

Toate cele trei goluri au fost marcate din lovituri de la 11 metri. CFR Cluj a înscris prin Deac (25) și Malele (61), în timp ce U Cluj a transformat prin Romario Pires (90+3).

Dan Petrescu a izbucnit după U Cluj - CFR

Dan Petrescu s-a arătat mulțumit de rezultat la finalul meciului, însă a izbucnit în momentul în care reporterul l-a întrebat de ce s-a certat cu suporterii lui U Cluj.

Antrenorul campioanei spune că nu a avut nicio reacție, iar fanii gazdelor l-au înjurat non-stop. Petrescu este de părere că arbitrul ar fi trebuit să oprească meciul din cauza scandărilor din tribune.

"Sunt mulțumim de rezultat. Jocul a suferit azi, dar derby-urile nu se joacă, ci se câștigă, la fel ca într-o finală. Am fi vrut să avem centrări mai bune, dar din păcate nu au fost. La 2-0 mi-a părut rău, dacă Yeboah făcea 3-0 nu mai sufeream. U Cluj a făcut un meci foarte bun, au fost agresivi, au stat sus și se vede mâna antrenorului. De când a venit, arată foarte bine. Pentru noi este o victorie foarte importantă.

Sincer, n-am văzut nicio fază de penalty și n-am cum să mă exprim. Dacă o să le văd la video, poate la conferința următoare mă întrebați și vă răspund.

Eu m-am certat cu cineva? Publicul e liber să facă ce vrea. E România, nu? În România pot fi înjurate oricând toate legendele și făcute praf. E ceva normal, nu? Eu n-am avut de-a face cu nimeni. I-am lăsat să mă înjure non-stop. Eu nu înțeleg cum arbitrul n-a oprit meciul. Tot stadionul cânta pentru mine, dar asta e. Numai în România se întâmplă asta.

Sursa

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use & Privacy Policy