Jump to content

[Stiri lume] Dialog uluitor între un militar rus rănit și un soldat ucrainean: 'Ascultă, te rog, omoară-mă!'

devylinn @ LCS

Recommended Posts

• Community Administrators

<<<Sursa>>>

image.png

Un dialog halucinant a fost surprins în Ucraina, între un soldat rus șu un soldat ucrainean, în timpul luptelor. Soldatul rus apare prins între un blindat și un zid de care s-a lovit vehiculul. În momentul când trupele ucrainene ajung lângă blindat și îl descoperă pe militarul rus rănit, acesta din urmă îi adresează o rugăminte luptătorului ucrainean: „Ascultă, termină-mă”, cerând practic să-i fie curmată suferința.

Imediat, la auzul acestor cuvinte, soldat ucrainean trage un foc cu arma sa din dotare la mică distanță de capul militarului rus, ratând intenționat, după care îi spune: „Nu suntem ca voi, nenorociților!”, anunță b1tv.ro.

În timp ce încearcă să-l elibereze din prinsoare, militarul ucrainean îl admonestează și-l întreabă de ce a venit în Ucraina să ucidă. Rusul se apără și spune că n-a ucis pe nimeni, că ar fi de fapt doctor.

Militar ucrainean (către rus): Te-ai speriat? (către alt militar din grupă): Urcă acolo și acoperă-mă.

(Către rus): Boule, nu suntem ca voi, nenorociților. Unde ți-e arma? De unde ești?

Militarul rus: Din Kastrama. Sunt doctor

Militarul ucrainean: Ce fel de doctor ești tu? De ce ai venit să omori oameni?

Militarul rus: N-am ucis pe nimeni. Sunt doctor, în p… mea!

Militarul ucrainean: E prins între transportor și perete, nu poate fi scos până nu retragem transportorul, are un picior sfărâmat.

Militarul rus: Sunt doctor, sunt doctor…

Militarul ucrainean: Dacă erai doctor, n-ai fi venit niciodată să ucizi.

Militarul rus: N-am ucis niciun civil

Militarul ucrainean: Nu-mi spune povești, te afli pe o mașină blindată și ești înarmat.

Militarul rus: Doar arătam drumul.

Militarul ucrainean: O, da, fix drumul îl arătai.

Preşedintele ucrainean, Volodimir Zelenski, le-a cerut vineri liderilor europeni, reuniţi la un summit la Praga, să sporească livrările de arme şi muniţii către Ucraina şi să crească în ţările lor investiţiile în sectorul apărării, în pofida creşterii costului vieţii.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use & Privacy Policy