Jump to content

Va purta noul stadion din Giulești numele lui Rică Răducanu? Reacție amuzantă a marelui rapidist

reguts

Recommended Posts

1.BASCHET FEMININ:CS RAPID BUCURESTI-ICIM ARAD 55-81,LIGA LIGA NATIONALA (03.03.2013)

Într-o intervenție telefonică avută la Digi Sport, Rică Răducanu (73 de ani), fostul mare portar al Rapidului, a reacționat în stilul său caracteristic în momentul în care a fost întrebat dacă noul stadion ar putea purta numele său.

"Mă duc toată ziua pe acolo, la Stadionul Giulești. E posibil orice, dar ăștia zic că trebuie să mori prima dată. Eu vreau acum să am. Ia uite, mă, după ce mor mai știu eu că au schimbat numele stadionului?

Cum să nu-mi placă? A fost înainte Valentin Stănescu, tot portar, el m-a crescut pe mine. Foarte frumos, de ce să nu fie? Am jucat atâția ani, am luat primul campionat acolo", a spus Răducanu, la Digi Sport Special.

Arena din Giulești prinde contur! Imagini filmate cu drona

Compania Națională de Investiții (CNI) a publicat, în urmă cu câteva zile, imagini cu lucrările de la stadionul Giulești. Inaugurarea noii arene a Rapidului va fi amânată, după cum a anunțat chiar ministrul Ionuț Stroe.

”Imagini privind evoluția șantierului stadionului din Calea Giulești din București. Lucrările avansează pe zi ce trece, în ciuda stării de urgență”, se arată pe pagina de Facebook a CNI.

Sursa: digisport.ro

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Terms of Use & Privacy Policy