Sari la conținut

[Fotball] Jucătorul care a refuzat Dinamo pentru FC Voluntari: "Nu regret nimic"


PlayZeeK. # GFX

Postări Recomandate

articol scris de Digi Sport
10.09.2021, 14:57

Fundașul Ulrich Meleke (22 de ani) a fost împrumutat de CFR Cluj la FC Voluntari, dar și Dinamo s-a interesat de serviciile ivorianului.NjM2Jmhhc2g9ZTEzODRjNzU0NGUwOTgyZmVhYTAy

Mă simt foarte bine la Voluntari, am fost primit foarte frumos de echipă și de staff. Acum trebuie să avem rezultate bune. Nu am plecat de la CFR pentru că ceva nu a mers, nu am avut nicio problemă cu clubul sau cu cei din conducere. Aveam nevoie să joc, sunt încă tânăr și am timp să progresez", a spus Meleke, la conferința de presă.

Dinamo a transferat pe bandă rulantă în ultimele zile, 37 de jucători se află acum în lot

În ultimele zile, gruparea din Ștefan cel Mare a reușit transferurile jucătorilor Gabriel Torje, Răzvan Popa, Constantin Nica, Mirko Ivanovski, Cosmin Matei, Plamen Iliev și Cătălin Itu, iar Cătălin Țîră este cea de-a 8-a achiziție a verii.

Ulrich Meleke a fost transferat de CFR Cluj de la FC Botoșani

150 de mii de euro este cota de piață a lui Ulrich Meleke, conform Transfermarkt.

12 meciuri a jucat internaționalul U20 ivorian pentru FC Botoșani.

Ulrich Meleke a fost adus de la FC Botoșani în schimbul a 250.000 de euro, sumă pe care, inițial, Valeriu Iftime nici nu se gândea să o accepte, însă ulterior a fost înduplecat de rugămințile jucătorului.

Etichete: transferuri cfr cluj , mercato , jucatori cfr cluj , jucatori voluntari , ulrich meleke

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate