Sari la conținut

[ FOTBAL ] ”Cred că ai văzut DVD-uri cu mine!” Ce a vorbit Dan Petrescu cu Cristi Manea și ce crede despre șansele naționalei


cosm1n.

Postări Recomandate

Dan Petrescu crede că România e pe drumul cel bun după victoriile cu Islanda și Liechtenstein din preliminariile Campionatului Mondial.

ECHIPA NATIONALA

Cristian Manea a marcat în meciul cu Liechtenstein / Foto : Sport Pictures

  • Preliminarii CM 2022: Franța - Finlanda, marți, 21:45, Digi Sport 1
  • Preliminarii CM 2022: Olanda - Turcia, marți, 21:45, Digi Sport 2

Antrenorul CFR-ului a avut și un motiv în plus de bucurie după ce Cristi Manea a reușit să dea gol în ultima partidă. 

Ar trebui să fim optimiști, s-au câștigat două meciuri, jucăm în Liechtenstein, cu Armenia acasă, cu Islanda acasă, dacă batem și Macedonia, e clar, locul 2 e al nostru.

Trebuie să batem pe Macedonia, un egal nu ne ajută, eu zic că lotul României e mult mai bun.

Am vorbit cu Cristi Manea, i-am spus: cred că ai văzut DVD-uri cu mine când jucam la națională, ți-a prins bine! Mai apăream și eu, dădeam goluri. E foarte serios.

Hai în Digi Online să vezi European Qualifiers! În Europa începe lupta pentru un loc la Campionatul Mondial de Fotbal 2022 Qatar!

Ca vârf avem alte soluții? Dacă tot l-a adus, eu i-aș da încredere lui Markovic.

  • Dacă joacă titular, vom fi surprinși cu toții. Îmi doresc să câștige, nu-mi permit să-i dau un sfat lui Rădoi, doar să vină Manea și Camora sănătoși înapoi”, a declarat Dan Petrescu, într-o intervenție la emisiunea Fotbal Club.

sursă => www.digisport.ro

 

aGFzaD1jZTVlNGM3MjkxNjE2YjlkYjBjN2ZlNTkz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate