Jump to content

[Creepypasta] Spitalul secret din pădure Partea V

Recommended Posts

• Tudor s-a sfătuit și cu ceilalți membrii ai organizației sale și au hotărât ca ar fi mai bine sa nu acționăm imediat și sa mai așteptăm ca să aflăm mai multe lucruri. Tudor mi-a înmânat o insignă și o legitimație cu datele mele pe ele și mi-a spus ca de acum sunt membru al organizației lor.
  • Eu sunt omul cu ajutorul căruia pot închide portalul spre dimensiunea Rock. Mi-a spus sa mai rămân lângă Pedro și îi fiu loial în continuare. Voi fi un fel de spion.
  • Mi-a spus ca atunci când mai ajung în dimensiunea Rock să mai fur câte un scut energetic și dacă mai găsesc alte borcane cu materii luminoase albastre și roșii să nu mă ating de ele deoarece poate fi morfoniu, o substanță care odată eliberata în lumea noastră poate nimicii populația umana.
  • Am mers la spital pentru a primii noi ordine. M-am gândit ca este mai bine să nu îi spun lui Andrei despre Tudor deoarece nu prea mai aveam încredere în el. În spital erau mai multe cuști agățate de un tavan în care stăteau oameni care aveau câte 10 brate și 4 picioare.
  • Aveau ochii rosii ca sângele și tot loveau cușca cu o ura incredibila. Andrei mi-a spus ca sunt oameni cărora le-a adăugat membre în plus și le-a injectat puțin ferizon în creier și au luat-o razna. Se pare ca Pedro intenționa să creeze un fel de gradina zoologica cu experimentele sale.
  • Gradina trebuia sa fie în dimensiunea Rock unde specimenele vor fi admirate de oamenii de acolo iar când nu mai sunt buni, vor hrănii creaturile cu ei. Eu eram șocat și nu îmi venea să cred că pot să trăiesc asa ceva.
  • Pedro a apărut și mi-a zis ca are o misiune importanta pentru mine. Mi-a spus ca trebuie sa împușc un membru dintr-o organizație care știe despre el și trebuie eliminat. Era chiar organizația în care era membru Tudor. Membrul se numea Florin Stamate. Îl cunoșteam. Lucra în aceeași baza cu Tudor.
  • Pedro mi-a dat un pistol și mi-a spus sa îl împușc pe nenorocit în cap când îl prind prin câmp în drum spre baza. Mi-a explicat despre baza dar eu știam deja prea bine. Am mers direct la Tudor să îi spun despre ce m-a pus Pedro să fac. A spus ca trebuie sa ne consultam imediat cu domnul Mateescu, liderul bazei. I-am spus totul și mi-a cerut pistolul pe care l-a băgat în buzunarul paltonului sau lung apoi a chemat toți membrii bazei la el.
  • A scos pistolul și l-a împușcat pe Florin Stamate în cap.
  • Va urma……

• 1.1k
  • 1.1k
  • 2
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

Terms of Use & Privacy Policy