Jump to content

[Creepypasta] Uita-te in ochii tai si zambeste

Recommended Posts

• Te-ai uitat vreodată în oglindă mai mult timp? Pare ciudat, știu, dar sunt sigur că ai vrut macar sa incerci.
  • Dacă stai în picioare, în tăcere, uitându-te doar în ochii tăi din oglinda suficient de mult timp, vei avea acest…sentiment.
  • Daca ai făcut-o, știi despre ce vorbesc. Este greu să dai o definiție a sentimentului, fiecare are propriul mod de a-l descrie. Unii merg chiar până la denumirea de experiență extracorporala. Totuși, un lucru cu care toată lumea pare să fie de acord este că, dacă te privești în oglindă destul de mult timp, n-o sa te simți bine. Este aproape inexplicabil, dar în cele din urmă, ceva adânc în mintea ta umană va țipa că ceva nu este în regulă. Fiecare are nevoie de un timp diferit pentru a atinge ceea ce s-ar putea să numiți „vârful” sentimentului; dar când o fac, simt ca trebuie să înceteze să privească. Este ca și cum fiecare celulă din corp te îndeamnă să scapi.
  • Dar de ce anume trebuie să scapi atât de disperat?
  • O sa-ti spun ceea ce se știe despre acest sentiment. Sau, mai bine spus, ceea ce omul a îndrăznit să afle.
  • Dacă decizi să duci acest experiment la cel mai inalt nivel, vei afla mai mult. Ascultă avertismentul meu, însă, oamenii care au mers până acolo nu s-au mai întors la fel. Toți refuză cu tărie să raporteze ceea ce au văzut sau au experimentat.
  • Tot ceea ce eu iti pot spune, din experienta mea, este că ceea ce mi s-a întâmplat a fost extrem de deranjant.
  • Nu ai nevoie de prea multă pregătire. Iti trebuie, evident, o cameră cu oglindă. O baie este probabil cea mai la-ndemana. Trebuie să fii singur și trebuie să existe o liniște totală pentru ca acest lucru să funcționeze. Va trebui să faci camera cât mai întunecată posibil. Stinge toate luminile și trage jaluzelele, dacă există. De preferat, acest lucru trebuie făcut noaptea.
  • Acum, du-te cât mai aproape de oglindă, fără ca imaginea să devină distorsionată sau neclară. Uită-te în ochii tăi și zâmbește. Nu prea mult, dar asigura-te că iti arati dinții. Vei vedea de ce, mai târziu. Da, știu că este o cerere destul de ciudată și crezi ca va fi o prostie, dar nimeni nu te vede, nu? Acum continuă să zâmbești și să te uiți în ochii tăi și nimic altceva. Nu privi prin cameră, indiferent de ceea ce începi să vezi sau să auzi. Când o sa ai sentimentul despre care-ti spuneam, vei ști că faci ceea ce trebuie. Continuă să te uiți.
  • Acum, aceasta este cea mai grea parte. Când atingi vârful și obții acea dorință incontestabilă de a ieși din acea cameră și de a fugi cât de mult poți, încearcă să-i opui rezistență. S-ar putea să fii depășit de frică, dar pur și simplu înlatura acea emoție și continuă să zâmbești și să te uiți în ochii tăi.
  • Urmatoarea senzatie este foarte diferita și nu va semana cu nimic din ce ți-ai putea imagina. Întregul experiment va părea acum ireal, aproape de vis. Dar asta înseamnă că funcționează. Cred că singura modalitate de a-ti descrie ceea ce vei simți în continuare este un sentiment de unitate. Unitate între tine și figura care te privește înapoi din oglindă. Nu pot spune cât de mult îți va lua să simți asta, dar când crezi că te simti unul cu entitatea din oglinda, închide ochii.
  • Continua sa zambesti, dar tine ochii inchisi. E aproape gata.
  • Când ești pregatit, deschide ochii.
  • Și vei vedea de ce ai simtit nevoia sa fugi.

• 1.1k
  • 1.1k
  • 2
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

Terms of Use & Privacy Policy