Sari la conținut

[Sport] Mohamed Salah, provocator înainte de Real - Liverpool: ”L-au pierdut pe cel mai bun jucător din istoria lor!”


tiganu.

Postări Recomandate

NzIzMWMzYzkwYWYyMWJkNGQzNzk3NTdlODFj.thu

 

Acum, duelul are loc în sferturi, iar egipteanul este dornic de revanșă.

”Am o ambiție specială să înving și echipa să meargă mai departe. Meciul de la Kiev e istorie, nu mai pot schimba soarta acelui meci.

De atunci, Liverpool a câștigat și campionatul în Anglia și Liga Campionilor”, a declarat Salah într-un interviu acordat cotidianului spaniol Marca.

Mohamed Salah: ”Real a pierdut cel mai mare jucător din istoria lor”

Vedeta ”cormoranilor” crede că s-a mai schimbat ceva de atunci - madrilenii nu se mai pot baza pe cel mai bun fotbalist din istoria clubului.

”Real a pierdut un jucător mare, Cristiano Ronaldo, cel mai bun din istoria lor, un fotbalist care marchează foarte multe goluri.

L-au adus pe Hazard, dar Eden a fost ghinionist, a avut mai multe accidentări. S-a schimbat echipa, Real are în continuare jucători excelenți, dar îi lipsesc golurile lui Cristiano Ronaldo. 

Și așa, poate câștiga Liga Campionilor, au reușit asta de atâtea ori, cred că de 4 ori în ultimii 10 ani. 

Iar Zinedine Zidane este un mare antrenor, a cucerit de trei ori trofeul. A fost unul din idolii mei când eram puștan”, a precizat Mohamed Salah.  

Real Madrid - Liverpool este în direct la Digi Sport 1, marți 6 aprilie, de la ora 22.00.

 

sursa: digisport

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate