Sari la conținut

[FOTBAL] Zlatan Ibrahimovic nu se dezminte: "Am mai multe goluri marcate decât ai tu meciuri jucate!" Și are dreptate


cosm1n.

Postări Recomandate

  • AC Milan a fost învinsă categoric de Atalanta, 0-3, în runda a 19-a din Serie A. În finalul partidei de pe San Siro, camerele TV au surprins un dialog interesant între Zlatan Ibrahimovic și Duvan Zapata.
  • SERIE A
  • Zlatan Ibrahimovic, în AC Milan - Atalanta 0-3 / Foto: Profimedia
  • Serie A: Juventus - Bologna, duminică, 13:30, Digi Sport 1
  • Liga 1: Gaz Metan Mediaș - Poli Iași, duminică, 18:00, Digi Sport 1
  • Romero, Ilicic și Zapata au fost artizanii victoriei celor de la Atalanta în fața liderului din Serie A, AC Milan. În ciuda eșecului usturător, "rossonerii" au rămas pe prima poziție, după ce Inter a obținut doar o remiză cu Udinese. De partea cealaltă, gruparea din Bergamo a urcat pe locul patru.
  • Zlatan Ibrahimovic, către Duvan Zapata: "Am mai multe goluri marcate decât ai tu meciuri jucate"
  • În minutele de final ale jocului de pe San Siro, Zlatan Ibrahimovic și Duvan Zapata au avut un schimb de replici ironice. Suedezul a solicitat un penalty, iar autorul celui de-al treilea gol al Atalantei l-a taxat imediat: "Nu poți încheia un meci fără penalty. Îl vrei pe al 13-lea (n.r. - gol în acest sezon)?"
  • Atacantul lui AC Milan a fost surprins de "tupeul" columbianului și "i-a dat peste nas" în stilul caracteristic: "Despre ce vorbești? Am mai multe goluri marcate decât ai tu meciuri jucate", a spus Ibra, potrivit calciomercato.com. Apoi, micul conflict dintre cei doi s-a stins imediat.
  • Cifrele îi dau dreptate lui Ibrahimovic. Suedezul a înscris de-a lungul carierei sale 480 de goluri, potrivit Transfermarkt, în timp ce Duvan Zapata a adunat 334 de apariții în meciurile oficiale, conform aceluiași site.

sursă -> www.digisport.ro

OTI0OTNlMDFlMzdkNzY3MzcyMGI0NzZmNg==.thu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate