Sari la conținut

Olimpiu Moruțan a dezvăluit unde vrea să joace după ce pleacă de la FCSB! Care sunt defectele ”perlei” lui Becali


Stendhal

Postări Recomandate

Olimpiu Moruțan a dezvăluit ce campionat i se potrivește în cazul în care ar pleca de la FCSB. Mijlocașul de 21 de ani vrea să joace la o echipă care să pună accent pe tehnică.

aGFzaD0zYzQ2NDU4Njg5MTEwY2M2ZTM0OGFmNmE5

”În cazul unui transfer, cred că Spania mi s-ar potrivi foarte bine, dar nu depinde de mine. O să vedem pe viitor unde o să ajung. Îmi place acolo pentru că e mai mult pe tehnică, pasare şi un joc mai puţin pe forţă. Mai am nevoie de forță și să lucrez la finalizare,” a declarat Moruțan într-un interviu pentru frf.ro.

Olimpiu Moruțan: ”Cele mai mari emoții le-am avut la debut pe Cluj Arena”

Moruțan a mărturisit că singura carieră pe care putea să o aleagă era doar cea de fotbalist.

”Nu m-am gândit niciodată la ce aș fi făcut dacă nu eram fotbalist. Mi-am dorit de mic să fiu fotbalist și să joc la cele mai bune echipe din România. Și visul mi s-a îndeplinit. Cele mai mari emoții le-am avut pe Cluj Arena când am debutat și am auzit galeria cântând. Mi-aș dori să fiu antrenor apoi, dar nu știu dacă mi se potrivește,”  a declarat Moruțan

@sursa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate