Sari la conținut

Dani Alves a refuzat Real Madrid și își face praf fosta echipă: "Cea mai proastă perioadă din cariera mea"


Stendhal

Postări Recomandate

Dani Alves a surprins pe toată lumea cu ultimele sale declarații. Fundașul dreapta, care a făcut carieră la Barcelona, susține că acel sezon în care a jucat pentru Juventus a fost groaznic.

NTI2NmU0MjEwYjU0MzZmYTVmNGQwMTVkYWFl.thu

"Toți jucătorii care au plecat de la Barcelona au regretat, sută la sută. Dar fie accepți asta, fie îți faci viața mai amară.

Sezonul în care am jucat la Juventus a fost cel mai rău din cariera mea, pentru că voiam să fie ca la Barcelona, însă n-a fost. A trebuit să mă reinventez și să rezist", a spus Dani Alves.

În singurul sezon jucat la JuventusDani Alves a câștigat un titlu în Serie A, o Cupă a Italiei și a jucat o finală de Champions League.

Dani Alves a refuzat Real Madrid

După un singur sezon la Juventus, brazilianul a semnat cu PSG, însă a dezvăluit că putea ajunge chiar la marea rivalei a Barcelonei, Real Madrid.

"Am refuzat o mulțime de bani de la Real Madrid - un club mare, fie că ne place sau nu - pentru a rămâne pe Camp Nou și nu am vrut să fiu dat afară. Voiam să pot pleca atunci când voiam eu, dar știam că ei mă forțau să plec", a spus Alves.

Brazilianul de 37 de ani, care joacă acum la Sao Paulo, este cel mai titrat fotbalist din istorie, ca număr de trofee, 37. Dintre acestea, 23 le-a cucerit cu Barcelona.

Dani Alves a evoluat în 391 de partide pentru Barcelona, în care a reușit 21 de goluri și peste 100 de pase decisive.

Alves a cucerit 23 de trofee alături de gruparea catalană, dintre care trei titluri în UEFA Champions League.

391 de meciuri și 21 de goluri are Dani Alves pentru Barcelona.

 

@Sursa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate